<<< strona główna

Dom Na Wodzie - DNW

Dodaj do ulubionych, nie będziesz szukał linku

strona główna

Jak powstawał pierwszy w Polsce Dom Na Wodzie.

 

Marzenia się spełniają! Tak pomyślałem kiedy pierwszy raz zaświtał mi pomysł: Dom Na Wodzie! Wszystko jest pierwsze i nowe. Co tydzień muszę odkrywać "Amerykę" :-) Prawie wszystkie osoby mówią mi, że pomysł jest z kosmosu. Wtedy zawsze odpowiadam, że ludzie byli na księżycu zanim ja się urodziłem, a przecież nie mam już 20 lat...

  Patroni medialni Dom Na Wodzie:


Pierwszy w Polsce Dom Na Wodzie



Pierwszy w Polsce Dom Na Wodzie


" Rzeczy nieodgadnione należą do najpiękniejszych spośród tych, jakich możemy doświadczyć. Jest to podstawowa emocja, która stoi u kolebki prawdziwej sztuki i nauki. Kto o tym nie wie, ani już nie może się temu dziwić, jest jak zdmuchnięta świeca"

Albert Einstein


Jak zbuduje Dom Na Wodzie ? 

To dlaczego chce mieć pływający dom we Wrocławiu starałem sie opisać w Kalendarium tutaj >>>  W dużym skrócie powiem, że powody są dwa. Pierwszy to potrzeba życiowa zmiany mojej obecnej sytuacji lokalowej...:) Drugi powód to jest w moim charakterze. Kilka lat temu po zaprzestaniu pracy w ramach "umowy o prace" odkryłem, że wyjątkowo nie kręci mnie powtarzalna praca na etacie kiedy głównym zajęciem jest spoglądanie na zegarek ile zostało do 17. Wiem, że są osoby, którym pasuje spokojna i przewidywalna praca. Ja z pewnością taki nie jestem. Myślę, że tę cechę wykształcił mi od dzieciństwa mój tato, choć zaznaczyć muszę, że od kilku kiedy to zobaczyłem staram sie ważne decyzje podejmować świadomie. Jedną z takich decyzji o zrobieniu w życiu czegoś niestandardowego i ciekawego było zbudowanie dla mnie DNW. Na całość przeznaczyłem z mojego życia 3 lata i mocno liczę, że sie wyrobię...:)

Myślę, że tego co legło u podstaw pomysłu o własnym DNW nie da sie tego opisać prosto i jasno. Któregoś dnia po prostu przyszła ta myśl, a wszystko potem było już realizacją. W obliczu moich przemyśleń i planów aż prosi sie zacytować kogoś kto na pewno zrobił więcej niż pierwszy w Polsce dom na wodzie:

Kalendarium budowy pierwszego DNW tutaj >>>

Przykłady ze świata pokazuje  tutaj >>>

Media zapraszam  tutaj >>>



PROJEKT MOJEGO Domu Na Wodzie

 


    

     UWAGA!!! - to jest aktualny projekt który jest  budowany. 

- Autorem Projekty architektonicznego bryły DNW jest: Paweł Barczyk

- Autorem projektu wnętrza DNW jest: Przemysław Stawski

Dlaczego poprzedni projekt musiał iść do archiwum opisuję tutaj >>>

 


Kliknij na miniaturce aby zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach:


edysk.pl - bezpłatne miejsce na Twoje zdjęcia i inne pliki

 

     UWAGA!!! - ten projekt przeszedł na razie do archiwum. 

Projekt architektoniczny pierwszego Domu Na Wodzie, który zbuduję we Wrocławiu.

Pomyślałem i tak też przyjąłem, że poświęcając na budowę 3 lata nie mogę zbudować DNW wielkości kawalerki...:) Ilość Ameryk jakie przyszło mi odkryć była nie mała i choćby dlatego warto aby mój DNW miał więcej niż 100m2. Dodatkowo pamiętając, że będzie to pierwsza taka konstrukcja trzeba zrobić tak aby wyznaczyła ona pewne standardy dla następnych. Wiedząc, że postój ma być w centrum Wrocławia bardzo chciałem aby mój DNW szokował, a przez to promował idee mieszkania na wodzie. Jest to zasada, którą wyznawał pewien polityk o nazwisku Andrzej Leper ( wicepramier w rządzie PIS w roku 2006 ), a mianowicie: " nie ważne jak sie mówi ważne, że sie mówi". Osobiście twierdzę, że taka metoda lepsze jest do promowani DNW niż polityków, ale historia jak zwykle skrupulatnie oceni...:)

Historia budowy pierwszego w Polsce DNW tutaj >>>

+ powiększ

Przyjęte przez architekta rozmiary to długość 21 mb, szerokość 7,5 m wysokość 4,2 m. Rozmiary te to kompromis między prześwitami pod mostami, szerokościami śluz we Wrocławiu oraz poziomami wody w Odrze. W projektowaniu założyliśmy, że wszystko na DNW ma być takie jak w zwykłym domu. Dlatego łazienka jest jak dwie z których obecnie korzystam :) Są osobne sypialnie, spora kuchnia, duży salon. Wszelkie instalacje i media muszą zapewnić komfortowe mieszkanie przez cały rok. Warto zaznaczyć, że budowanie DNW nie podlega tylu rygorom co klasyczny dom. Właśnie dlatego jeśli tylko znajdziemy architekta, który ma odwagę jesteśmy w stanie zbudować coś naprawdę miłego i wygodnego.

Jak znalazłem projektanta opisałem tutaj >>>

    + powiększ

Staraliśmy sie aby większość decyzji o wyglądzie i układzie w DNW była podjęta jeszcze zanim zacznie sie fizyczna budowa. To wygodne, a przede wszystkim oszczędniejsze. Oczywiście jak na każdej budowie trafiają sie niespodzianki, ale twierdzę, że dodają one smaczku. No bo przecież jeśli wszystko poszło by gładko to o czym miałbym pisać w kalendarium >>> :)

    

+ zobacz animacje

Poniżej jest 9 najnowszych wizualizacji projektu zewnętrznego i wnętrza jakie zrobił Paweł. Generalnie nie mam sie do czego przyczepić!!!. W mojej subiektywnej ocenie osiągnął to na czym mi zależało. Bardzo nie chciałem aby stalowa kratownica z której bedzie zrobiona cała konstrukcja części mieszkalnej sprawiała wrażenie mieszkania w "fabryce". Sprawa jest wybitnie trudna bo 7 t dwuteoników, kątowników, jekli..itp jest bardzo mocno techniczno-fabryczna. Do wykonania jeszcze została wewnętrzna instalacja wentylacji, która w pewien sposób również bedzie tworzyć wnętrze. Gdzieś to już kiedyś pisałem, ale ponownie wystawię laurkę Pawłowi...:) Człowiek wybitnie umie uwzględniać to co słyszy..:)

+ powiększ                                          + powiększ                                         + powiększ
        
+ powiększ                                          + powiększ                                         + powiększ
Rzuty i widoki

Nie tylko w mojej ocenie projekt, który wykonał Paweł Barczyk jest wyjątkowy. Z dużą konsekwencją uwzględnił najbardziej wyszukane wymagania inwestora :) Bardzo mądrze i praktycznie zaplanował cały węzeł sanitarny, przez co bardzo prosto i szybko rozprowadzić instalacje. Ujmująca jest oranżeria w której na zimę można schować roślinność z górnego pokładu. W górnej, wiszącej części zaplanowana jest sala do spotkań. Planuję, aby w to miejsce zapraszać osoby, które będą chciały dowiedzieć sie czegoś więcej o DNW lub po prostu przenocować.

 
      
     
    

 

 UWAGA: Jeśli potrzebujesz porady i wsparcia w projektowaniu DNW napisz  tutaj >>>

 

 

 

      

Partnerzy DNW

 

Patroni i Przyjaciele DNW

Menu DNW:

Domy Na Wodzie:  Co i dlaczego  I  Gdzie i kiedy   I Bezpieczeństwo  I  Wybór miejsca   I  Jak zbudować

Kalendarium:  2005  I  2006 I  2007 

Partnerzy:  Partnerzy DNW  I  Patroni medialni  I  Przyjaciele  I  Chcesz pomóc?

Napisali o DNW

Aktualności:  Hydrologia  I  Wodowanie

Galeria:  Wrocław  I  Stary Wrocław  I  Szczecin  I  Świat

Księga Gości  

Ciekawe:  Ciekawe Świat

Kontakt  

Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved Copyright

© 2006 by DomyNaWodzie.pl